Únor 2009

Most Elegant Woman

28. února 2009 v 18:34 News

Hellomagazine.com zveřejnil anketu s názvem "Most Elegant Woman" (Nejelegantnější žena) za měsíc Únor. Spolu s Anne byla nominována Emma Watson, Dakota Fanning a Renee Zellweger. Aktuálně se Anne drží na třetím místě, tak jí podpořte tady, aby se dostala na místo první. Hlasovat se může vícekrát....Alan Rickman o Alence

26. února 2009 v 11:02 Alenka v říši divů
V nedávném rozhovoru nechal Alan Rickman proklouznoutn pár detailů o nadcházejícím filmu Tima Burtona - Alenka v říši divů. Rickman si zahraje housenku. Vedle Burtona se předvede také Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, Michael Sheen a Crispin Glover.

Propůjčuji hlavně hlas, ale jsem i natáčen, protože moje tvář bude na konci něco jako housenka.
Je to poprvé, co jsou smíchané tři disciplíny - živá akce, animace a zastavený pohyb (zarážka?).
Myslím, že jsem část animačního bitu. Včera jsem viděl Helenu a Crispina Glovera. Jsou vlastně jako směsice dvou, skutečně, protože Helena je v kostýmu a má make up, ale její hlava bude 3x zvětšená, než je ve skutečnosti v horní části kostýmu.

Nevím jak vypadá (housenka). Udělal jsem pouze první fáze toho, což je nahrávání mě říkající že tyto řádky jsou poměrně špatné.

Alenka v říši divů: Čeká nás nejbizarnější knižní adaptace všech dob?

26. února 2009 v 11:01 Alenka v říši divů
Timu Burtonovi často vytýkají, že točí filmy pořád na jeden a ten samý způsob. Když se tedy objevila zpráva o tom, že by měl režírovat Alenku v říši divů, představil jsem si něco ve stylu bizarně roztomilého Karlíka, jen s holkou v hlavní roli. Je tu však jedno velké ale, a to zelené pozadí, před kterým se měl podle prvního oznámení celý film natáčet. Skutečnost je ovšem trošku jiná, tímto stylem se totiž vytvoří pouhý zlomek snímku, o zbytek se pak postarají buď reálie skutečné nebo kompletně animované. K tomu hodlá Burton využít metody motion-capture (viděli jsme ji např. v Beowulfovi) a stop animace. Což zjednodušeně znamená, že na kompletně digitálního Pana housenku bude "transplantován" obličej dalšího režisérova oblíbence, Alana Rickmana. On sám samozřejmě Burtona plácá po zádech a prohlašuje, že takový technologický mix tu ještě nikdy nebyl. Do těchto končin moc nevidím, takže nedokážu posoudit, co tu ale ještě opravdu nikdy nebylo je podoba Burtonovy manželky - Heleny Bonham Carter. Ta si ve filmu, jak známo, zahraje Rudou královnu, její hlavu koukající z kostýmu však režisér hodlá v počítačích zvětšít hned třikrát. Ano, bizarní i na Burtona. Už teď jsem zvědavý, jak film bude vypadat v prvních ukázkách a hlavně, kolik to Tima tentokrát bude stát. Jako levný špás to zrovna nevypadá...ZDROJ


Danny Elfman v říši divů

26. února 2009 v 10:55 Alenka v říši divů
Nová hraná Alenka v říši divů dostane zpracování od jednoho z největších, nejzajímavějších a nejlepších podivínů, kteří se snad v Hollywoodu v dnešních dnech najdou - od samotného Tima Burtona - a u toho samozřejmě nemůže chybět ani skladatel Danny Elfman.

Nedávno jsme sice psali, že na doposud posledním Burtonovým filmem Sweeney Todd Danny Elfman nepracoval, nicméně, vypadalo to spíš, jako by si jen na chvíli dávali od sebe menší pauzu. Nebo možná, aby měl Danny příležitost pracovat i na jiných projektech. Nicméně, vše se vrací do zajetých kolejnic a tito dva pánové se společně vrhnou na legendární dětský příběh z dílny britského spisovatele Lewise Carolla Alenka v říši divů. Po pěti letech se tak opět konečně dočkáme společného díla těchto dvou velikánů, kteří se nezapomenutelně vrývají do paměti filmové historie.

Alenka se do kin dostane až někdy během roku 2010, nicméně samotné natáčení již asi měsíc probíhá. Natáčení bude pravděpodobně docela náročné a zdlouhavé, protože celý film bude kombinací hraného filmu s technologií performance-capture (Beowulf, Polární expres).

Co se týče hereckého obsazení? Tam kde je Tim Burton nesmí chybět ani Johnny Depp, režisérův dvorní herec, který si v tomto filmu zahraje Kloboučníka. Mezi dalšími hvězdy učínkujícími na tomto snímku bude Burtonova nová oblíbenkyně Helena Bonham Carterová, kterou uvidíme v podání Rudé Královny. A samozřejmě vám také musíme prozradit, kdo se převtělí do samotné Alenky - bude to mladičká herečka jménem Mia Wasikowska, jejíž herecká kariéra se teprve rozjíždí a ještě letos se třeba objeví ve filmu Defiance po boku Daniela Craiga.

Podle IMDb bysme se měli ještě před Alenkou z říše divů dočkat od Tima Burtona animáku Frankenweenie. Ten je ale zatím stále ve stádiu příprav k natáčení a jediné co víme je, že i scénáře se ujal samotný Tim Burton. Ovšem jestli i k tomuto dílu přizve k nahrávání hudby Dannyho Elfmana, je doposud ve hvězdách.

Alenka v říši divů - info

26. února 2009 v 10:53 Alenka v říši divů
Český název: Alenka v říši divů (pracovní název)
Originální název: Alice in Wonderland
Česká premiéra: Neznámo kdy.
Světová premiéra: 5. března 2010 (za 482 dní)
Natočeno: USA 2010
Režie: Tim Burton
Scénář: Linda Woolverton
Kamera: Dariusz Wolski
Hudba: Danny Elfman
Hrají: Mia Wasikowska (Alenka), Johnny Depp (naštvaný kloboučník), Matt Lucas (Tweedledee / Tweedledum), Geraldine James (Lady Ascot), Helena Bonham Carter (Rudá královna)
Žánr: Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

Kdo by neznal příběh mladé Alenky - děvčátka, které se rozhodne následovat zajíce do jeho nory a tam objeví přechod do jiného světa, do krajiny zázraků, kde jsou dobrodružství doslova na denním pořádku a nuda tu nemá místo...


Anne Hathaway o filmu

26. února 2009 v 10:51 Alenka v říši divů

V rozhovoru pro Herold Sun, Anne Hathaway popisovala pracovní podmínky pro svou roli - hraje Bílou královnu v Burtonově Alence v Říši divů.
,,Timovou měnou je fantazie '' vysvětlila Anne.
,, Každý den si musel být tak nápaditý, jak jen to nejvíc šlo, to byl Timův jediný a velkolepý požadavek ''

Hathaway, která je poprvé uvedena v Burtonově filmu, těší pozorovat své herecké kolegy - Johnnyho Deppa a Helenu B. Carter na place.

,, Bylo tak příjemné vidět Helenu a Johnnyho pracující na vnější hranici fantazie.''
,, Když vytváříte postavu, musíte zlikvidovat své myšlení ''
,, Jak by to Johnny udělal? Jak by vytvořil tu linii smíchu? ''

Alenka v Říši divů přijde do kin v Březnu 2010.
,, Myslím, že ten film bude velkolepý '' řekla Hathaway Herold Sun.

Outfit - Oscar 2009

24. února 2009 v 18:36 Styl
Anne měla na sobě šaty od Armaniho, šperky Cartier, boty Casadei a psaníčko Roger Vivier...Nádherné...
Oscar 2009 opening

24. února 2009 v 15:54 Video
Anne zpívá s Hugh Jackmanem při slavnostním zahájení Oscarů 2009....

Oscar 2009

24. února 2009 v 15:24 News

Dne 22.2 se konalo předávání Oscarů...

Zde máte výsledky:

81st Anuual Academy Award

24. února 2009 v 15:02 Public Appearances


Anne na předávání Oscarů 2009 dne 22.2.2009... Má překrásné šaty a celkově jí to moc sluší... Oscara sice nezískala, ale úspěch je už nominace... Na fotkách je i Annino taneční číslo...
1.81st Annual Academy Awards red-carpet
2.81st Annual Academy Awards show
3.Vanity Fair afterparty red-carpet
4.Vanity Fair afterparty

2009 Film Independent Spirit Awards

22. února 2009 v 14:50 Public Appearances
Anne byla dne 21.2.09 na 2009 Film Independent Spirit Awards. Moc jí to sluší...

Anne na Women In Films 2nd Annual Pre-Oscar Cocktail Party

22. února 2009 v 14:47 Public Appearances
Anne byla dne 20.2.09 na Women In Films 2nd Annual Pre-Oscar Cocktail Party...

Oscarová noc Anne Hathaway

22. února 2009 v 14:36 News

Ještě nedávno ztřeštěná školačka z Deníku princezny, nyní jedna z hollywoodských módních ikon! Anne Hathaway (26) v noci z neděle na pondělí zahájí oscarovou noc velkolepým tanečním číslem.


Deset nejlepších šatů - Leden 09

11. února 2009 v 18:05 News

Podle Teen Vogue je Anne na prvním místě v žebříčku Deset nejlepších šatů: leden 2009....

1 Anne Hathaway
Wore: Vintage Chanel
Where: National Board Of Review Of Motion Pictures Award Gala, New York
When: January 14